V jako Vídeň, V jako výborná♥♥♥

27. října 2012 v 20:11 | L. |  Píšu...
Ahojte, ahojte, ahojte.
Tak včera jsem byla ve Vídni. Bylo to něco... úžsasného. Prostě jsem si po dlouhé době zase připadala jako brňačka. Zase. Včera sice bylo volno, ale naše škola pořádala jakejsi výlet, zájezd nebo tak něco do Vídně. Kdo chtěl mohl jet- ve svým volný čase.
Včera- 26. října měli ve Vídni svátek - Nationalfeiertag. Na tento svátek u nich policisté plní přísahy. Bylo to takový nezvyklý vidět tolik policistů naráz... pohromadě.

Nejdříve jsme byli ve Schönbrunnu. To je nádherný barokní zámek obklopený obrovskými parky.

Za zámkem se nachází Gloriette. Nádherné místo ze kterého je vidět velká část Vídně.Poté jsme navštívili rakouský parlament.
A po povinném oběhnutí památek a pár muzeí a galerií jsme měli na 5 hodin volný rozchod. Jen my a Vídeň. Po Vídni jsem chodila s částečně s kámoškami a potom jen s kamarádem. Bylo to bezva. Navštívili jsme Albertinium atd....

A teď vám popíšu to nejlepší:
Samozřejmě jsme začali nákupem suvenýrů. Koupila jsem si tričko, náramek, plasku a magnetek - všechno s nápisem I Vienna. Potom bylo nezbytností nakoupit hromadu Mozartových kulí. Já osobně Mozarts kugeln miluju, vždycky mi je babička vozí z Vídně. Ale nad cenou jedna kulička ( velikosti ping-pongového míčku) za 60 centů se mi protáčeli panenky...

Nakonec jsem jich přeci jen několik koupila. Potom jsme se vydali omrknout zdejší metro a obchody. Ve většině z nich měli bohužel zavřeno, ale aspoň jsem ušetila.

Dále jsme se - teď už jen s kamarádem- vydali do Starbucks na kafe. Věděla jsem, že kafe je zde drahý, ale když mi mamka řekla ať si to pořádně užiju, proč ne. Dala jsem si Vannila Latté za 4,20 Eura (v přepočtu 105 Kč). Stálo to za to, kafíčko bylo výborný a já měla dobrou náladu. Pak jsme zašli do Mc´Donald´s na Happy meal.
A nakonec??? Vydali jsme se utrati to, co nám zbylo do Prateru. Kdo by nevěděl je to něco jako naše Matějská pouť v Praze, ale asi 8x větší. tam jsem zbytek eur ve většině projezdila na kolotočích a na horských drahách. Naštěstí jsem nezvracela ;-D

Závěr: Výlet to byl víc než luxusní. Mám z něho bezva památky, vzpomínky i pocity. Přišla jsem na to, že mají vídeňáci strašně moc vysoký platy. také proto je ve Vídni tak draho. A Vídeňákům to tak nepříjde. Každý koho tam potkáte má Samsung galaxy II nebo dokonce galaxy III a nebo Iphone. Oni jsou fakt taková bohatší vrstva.

Tak to bylo asi vše. Ještě (až je budu mít stažený) přidám nějaký to foto.

P.S.: Jdu si dát kafíčko a u něj budu vzpomínat na Starbucks... ;-) :-*

Mejte se pekně.. :-))
Vaše Lili,
vaše cestovatelka Lili... :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Žijeme len raz, práve tu a práve teraz, slnko svieti rovnako na všetkých z nás, tak sa nemrač, ale zabudni na stres, zabudni čo tu bolo včera, dneska je tu ďalší deň
Voda, slnko, párty, club, relax ! ;-D :-*